Według badań dwukrotnego laureata Nagrody Nobla, dr hab. Linusa Paulinga, witamina C ma korzystny wpływ na układ odpornościowy, wspomaga również proces rekonwalescencji. Człowiek musi dostarczać ją do organizmu wraz z pożywieniem, ponieważ w wyniku mutacji nie jest zdolny do jej samodzielnego wytworzenia. Witamina C, nazywana również kwasem askorbinowym, pełni znaczącą rolę w organizmie i jest niezbędna do jego prawidłowego funkcjonowania. Jako przeciwutleniacz skutecznie neutralizuje wolne rodniki, które wpływają destrukcyjnie na tkanki oraz narządy człowieka, i zwiększają ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych. Dzienna dawka kwasu askorbinowego jaka jest zalecana dla kobiet to 75 mg, natomiast dla mężczyzn – 90 mg.

witamina c forever


Aby uzupełnić niedobór kwasu askorbinowego, warto sięgnąć po suplement diety. Witamina C Forever to produkt, który łączy w sobie witaminę C (60 mg), otręby owsiane (550 mg) oraz bioflawonoidy (3,5 mg). Ta wyjątkowa kompozycja sprawia, że witamina C posiada przedłużony czas wchłaniania i przyswajana jest niemalże w 100%. Za sprawą naturalnych bioflawonoidów z owoców cytrusowych, zwiększają się właściwości antyutleniające produktu. Forever Absorbent C dostępna w sklepie forever posiada również działanie antyhistaminowe, co korzystnie wpływa na zwalczanie alergii. Dodatkowo uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne, dlatego dostęp alergenów przez śluzówkę nosa i gardła jest ograniczony. Dzięki temu, że jest to suplement diety, który zawiera naturalne bioflawonoidy cytrusowe, wzmacnia on działanie witaminy C.

© Uwaga opis autorski forever-suplementy.pl - kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów produktów lub ich fragmentów zamieszczonych w sklepie forever-suplementy.pl jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.Jeden tekst naszego autorstwa kosztuje 10 000zł netto.