Wszechstronne właściwości aloesu

 
Aloes od setek lat stosowany był w medycynie ludowej ze względu na swoje wszechstronne właściwościach prozdrowotne. Aktualnie, wszelkiego rodzaju ekstrakty aloesowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem w branży farmaceutycznej, medycznej i kosmetologicznej. Szereg badań wykazało, że poszczególne składniki występujące w soku (żelu/miąższu) aloesu, wykazują silne właściwości antyoksydacyjne, stymulujące aktywność układu immunologicznego, a także mają ogromny wpływ na hamowanie rozwoju nowotworów. Tu badania ciągle są prowadzone, miejmy nadzieję, że w ciągu kolejnych lat dowiemy się więcej o antynowotworowym działaniu substancji zawartych w aloesie. Według badań aloes wpływa też na obniżenie poziom cukru i lipidów we krwi, pozytywnie wpływa na gojenie się ran i oparzeń, a także wykazuje działanie przeciwzapalne. Znany jest też pozytywny wpływ żelu aloesowego na układ trawienny (przewód pokarmowy), przemiany węglowodanów czy układ immunologiczny.
 
Aloes zwyczajny jest bogaty w szereg substancji, wykazujących tzw. aktywność biologiczną. To właśnie w nich upatruje się tak szeroki wpływ aloesu na nasze zdrowie. Miąższ pozyskiwany z rośliny bogaty jest właśnie w te substancje, dlatego też to właśnie picie soku aloesowego wpływa na poprawę naszego zdrowia. Wśród głównych składników aktywnych biologicznie zawartych w roślinie aloesu, wymienia się:
 
aloes forever na włosyZawartość w aloesie wielu cennych substancji, takich jak witaminy, powoduje, że znalazł on szereg zastosowań także w kosmetyce. Producenci produktów kosmetycznych od lat stosują aloes w formulacjach kosmetycznych, wiedząc, że wykazuje on doskonałe właściwości upiększające. Na rynku dostępne są produkty do pielęgnacji skóry, włosów, a nawet paznokci.
 
Dermatolodzy polecają picie soku aloesowego na problemy skórne i te z włosami. Dzięki rozwojowi branży medycznej i kosmetycznej rynek oferuje nam szereg produktów aloesowych, od kosmetyków, po suplementy diety, które również warto przyjmować, by już po krótkim czasie zauważyć znakomite efekty ich działania. Ci, którzy hodują aloes w domu, na bieżąco korzystają z jego właściwości, ponieważ upiększające i zdrowotne mikstury można przygotować też samodzielnie. Większość substancji pozytywnie wpływających na skórę, włosy czy narządy wewnętrzne i wszystkie procesy fizjologiczne, zawarte są w skórce i miąższu z aloesu. Medycyna ludowa zna z kolei mnóstwo przepisów do samodzielnego przygotowania na bazie świeżego aloesu. Tak, więc możemy z niego przygotować domowe soki, wcierki, nalewki, czy po prostu bezpośrednio stosować świeży sok wyciśnięty z liści np. na twarz.
 
Ci, którzy nigdy nie próbowali aloesu, na pewno będą zaskoczeni jego cudownymi właściwościami. W końcu nie bez powodu wykorzystywany jest w medycynie i kosmetyce od setek lat.
Tak, więc jeżeli chcemy mieć piękną skórę i włosy, powinnaś codziennie pić sok z aloesu. Sok aloesowy doskonale wpływa na produkcję kolagenu i elastyny w skórze, przez co nasza cera jest gładka, jędrna i wygląda młodziej. Sok aloesowy wpływa też na łagodzenie podrażnień skóry oraz zdecydowanie przyspiesza gojenie się ran, zadrapań czy nawet poparzeń. To właśnie ze względu na tę właściwość, osoby posiadające w domu aloes często ucinają jego liść i przykładają np. na poparzone miejsce.
 

Wpływ aloesu na włosy

 
Jedną z ważniejszych cech aloesu jest to, że jego sok zawiera drogocenne enzymy i witaminy, które wpływają na przyspieszenie procesu porostu włosów. Dla tych, którzy mają problemy z włosami, zalecane jest stosowanie produktów z aloesem np szampon aloe-jojoba forever. Doskonale w tym przypadku sprawdzają się szampony wzbogacone w aloes oraz wszelkiego rodzaju wcierki. Wśród domowych sposobów na wypadanie włosów zalecane jest przygotowywanie płukanek na bazie miąższu/wody (Aloe First)aloesowej, które przy regularnym stosowaniu wzmocnią włosy. Niestety, ale bardzo często przyczyną problemów z włosami jest po prostu ich osłabienie. Większość z osób nią dotkniętych w ogóle nie zdaje sobie z tego sprawy, ponieważ nie zawsze daje ona widoczne objawy, łatwe do rozpoznania. Jednak  powoduje też osłabienie mieszków włosowych, przez co doprowadza do wypadania włosów i pogorszenia ich kondycji. Nie zawsze jest ona widoczna na skórze. Ze względu na właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, aloes jest doskonałym remedium na tego typu problemy. Tu najlepiej sprawdzi się cała kuracja wzmacniająca i oczyszczająca organizm. Oczyszczanie za pomocą soku aloesowego (aloe vera gel Forever) będzie, więc pomocną kuracją w tego typu problemach, ponieważ aloes słynie ze swoich właściwości detoksykujących. Regularne stosowanie produktów z aloesem oraz picie soku aloesowego na pewno przyniesie oczekiwane efekty.
© Uwaga opis autorski forever-suplementy.pl - kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów produktów lub ich fragmentów zamieszczonych w sklepie forever-suplementy.pl jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych