Aloes to roślina, której właściwości znane są od wieków. Odnaleziono zapiski na temat aloesu pochodzące sprzed ponad sześciu tysięcy lat. Aloes uwielbiany był także przez Kleopatrę, która doceniła jego właściwości pielęgnujące skórę. Aloes w tym samym czasie cieszył się popularnością także w chińskim cesarstwie, gdzie znalazł zastosowanie w medycynie. Mniej więcej w I wieku naszej ery także Europa poznała właściwości aloesu. W Grecji i Macedonii również stosowany był w lecznictwie. Aloes stosowany był także później – w Średniowieczu i czasach nowożytnych. Kolumb, odkrywając aloes, określił go mianem „lekarza w doniczce”, co w pełni oddaje potężną moc tej niezwykłej rośliny.

forever living aloe vera

Naturalna pielęgnacja w ciągu ostatnich lat odzyskała popularność. Naturalne składniki od stuleci były wykorzystywane na całym świecie, lecz z powodu tańszych, syntetycznych odpowiedników przemysł kosmetyczny wolał zaprzestać sięgania po dobra natury. A przecież takie rośliny, jak mięta, rumianek czy aloes bywają często bardziej skuteczne od chemicznych składników, a z całą pewnością są dużo zdrowsze i łagodniejsze dla wrażliwej skóry. Aloes znany jest ze swoich dobroczynnych właściwości zdrowotnych oraz pielęgnacyjnych. Aby cieszyć się pełnią tych właściwości, najpierw trzeba w odpowiedni sposób pozyskać miąższ z aloesu. Wiedząc o tym, firma Forever Living Products udoskonaliła każdy etap produkcji swoich kosmetyków, począwszy od hodowli i zbierania aloesu.

Istotnym elementem pozyskiwania miąższu z aloesu jest oddzielenie go od zielonej skórki. To przez nią przez wiele lat aloes otaczała zła sława i mit, że posiada on właściwości przeczyszczające. To właśnie skórka aloesu wpływa tak na ludzki organizm, podczas gdy czysty miąższ przynosi wyłącznie same korzyści. Skórka aloesu nie bez powodu ma takie właściwości. Dzięki niej aloes nie jest zjadany przez różnorodne zwierzęta i owady, a także jest odporny na większość roślinnych szkodników. Czysty miąższ z aloesu, odpowiednio oddzielony od skórki, jest w pełni zdrowy i bezpieczny dla człowieka, a jednocześnie charakteryzuje się doskonałymi właściwościami pielęgnacyjnymi i zdrowotnymi.

Odkrywszy właściwości miąższu aloesowego, wiele koncernów farmaceutycznych i parafarmaceutycznych zaczęło po niego sięgać, produkując nowe, zdrowe i naturalne produkty. Aloes znalazł takie zastosowanie w produkcji kosmetyków pielęgnacyjnych oraz kosmetyków do makijażu, a nawet popularność zyskał napój aloesowy, który doskonale nawadnia organizm i charakteryzuje się interesującym smakiem.

© Uwaga opis autorski forever-suplementy.pl - kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów produktów lub ich fragmentów zamieszczonych w sklepie forever-suplementy.pl jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych